exooo - споделете с нас
exooo - споделете с нас exooo - споделете с нас Artdeviser
exooo - споделете с нас

exooo -> Тялото

Отговори по темата

Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 1:24 pm

deana
излиза без придружител

От: varna
N/A
18-25
жена

da be mila razbrah te oba4e ili ne se vliae ot sexa ili ne si razbrala pravilno,6toto i toi si ima problemi takiva i si hodi po kozmetici i se podarja

Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 2:17 pm

el4o_to
прохожда

От: de da znam i az
несемейна
до 18
жена

znae6 li kakvo.. kaji mu da si napravi maska ot 1 supena lujica kiselo mlqko i 2 aspirina raztvoreni v nego i tva si go maje po liceto s pamu4en tampon i stoi taka dokudut neizsuhne i posle se izmiva s vodi4ka.. na men mi pomaga,ako sled purviq put ima efekt mu kaji da go pravi tva 2 puti sedmi4no

Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 2:20 pm

deana
излиза без придружител

От: varna
N/A
18-25
жена

аз си го бичкам такъв какъвто е ходи си по козметици и си знае как да се справя.а това аз ще го използвам за мен че нещо и аз маи маи ми се прецака лицето.мерси много

Пуснато на: Пон Ное 21, 2005 3:47 pm

el4o_to
прохожда

От: de da znam i az
несемейна
до 18
жена

hehe molq-molq vse pak trqbva da si pomagame:P Cool

Пуснато на: Съб Фев 11, 2006 4:53 pm

daqna
прохожда

несемейна
до 18
жена

edna priqtelka ima6e sa6tite problemi i otide na lekar tam i kazaha da namali sladkoto..ako prekalqva6 go namali i vij efekta

Пуснато на: Сря Яну 10, 2007 6:40 pm

melek
прохожда

От: asenovgrad
несемейна
до 18
жена

akne

zdr Wink pro4etoh tova koeto ste pisali za akneto ,spored men kakvito i mazila da probvash nqma da ti pomognat , pri tova zabolqvane "akne" e nujno vytreshno le4enie drugo nqma da pomogne..

Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 10:20 pm

mimzzY
прохожда

N/A
до 18
жена

tva s kiseloto mlqko i aspirina pomaga.. Smile Smile

Пуснато на: Сря Окт 24, 2007 2:42 pm

janichka
прохожда

N/A
N/A

.. a tazi maska koqto kaza el4o_to moje li da se pravi seki den .. i bi li navredila na k0jata?Se pak stava tyka za kiselo mlqko i aspirin.. Wink

Пуснато на: Нед Яну 20, 2008 12:46 pm

Razdvoena
философства за живота

От: ???
разведен/а
25-35
жена

споделено от едно момче по този повод в един форум

Аз имам голям опит в борбата с пъпките и почти нищо не дава траен резултат. Случайно попаднах тук и ми дойде идея да опиша до момента какво съм правил и ползвал(момче съм, на 26ти март правя 20г). Много проби и опити, докато намеря най-сетне решението. Вярвам, че на много хора ще им се стори позната битка. Знам какво е да се гледаш в огледалото и да ти се насълзяват очите, защото всичко ти е наред, но пъпките те обезобразяват.. Да не говорим как се отразява на отношенията с момичета/момчета. Ще пиша и цените на каквото се сещам, мисля, че ще е по-практично. Ако не ви се занимава, може да прочетете само последният абзац, там съм написал и решението на проблема, което работи за мен.

Като бях на 14 ми се появи на челото силен обрив от много пъпки с бели връхчета, но на тази възраст не е учудващо. За две седмици всичко приключи с Dalacin T(преди няколко месеца струваше 14,50лв). После мислех, че съм се отървал и бях доволен, че младежкото акне е минало бързо при мен. Обаче на 18г ме връхлетяха изключително упорити и дълбоки пъпки, най-вече по бузите, а кожата започна да се омазнява много. Щом четете темата, знаете какъв удар по самочувствието е това..
Първо купих една серия за младежка кожа на Regal мисля, че беше "Teen Clean" Четири продукта (около 25лв общо).
Абсолютно никакъв ефект след един месец стриктно спазване на процедурата сутрин и вечер. След което се прехвърлих на Manhatton Cosmetics, отново серия за мазна и проблемна кожа (около 40лв цялата серия). Този път в комбинация с Dalacin T. Големите и дълбоки пъпки значително намаляха, но кожата имаше много лош вид. Дехидратирана, лъщяща.. Това е от Далацина, той може да се използва ограничен период от време и след това трябва да се спре.
Акнето продължаваше да упорства, макар и не чак с такава сила. Затова следващата стъпка беше козметик два пъти седмично в Yves-Rocher (цената се определя в зависимост от процедурите) и серията на L'Oreal (към 40лв четирите продукта). След месец и половина имаше подобрение, което се задържа за месец. После отново с пълна сила, като в първоначалният етап.

Обаче и аз съм упорит. Вече бях изчел купища информация и всякакви съвети.
Този път реших да опитам с "бабини" похвати.
Правил съм това с чесъна, за което по-горе се говори, но в малко по-друг вариант. Всяка вечер слагах да заври вода и сипвах суха лайка, след което с една кърпа на главата над съда, за да могат парите хубаво да загреят и проникнат в кожата. (подобно като почистването с пара в някои козметични салони) След което лицето почиствах със сместа от чесън на памучен тампон и намазвах с кашичката от чесън обилно. След 20тина мин, отмивам само с хладка вода. На сутринта, кожата трябваше да се намазва с мед и да престои колкото може повече.
И от всичкото това много досадно и неприятно нещо, в продължение на месец ефектът беше, че пъпките изчезваха и се появяваха пак след ден. Спрях да ги правя тези процедури, защото нямаше смисъл..

След преглед, дерматолог ми преписа да пия нещо, не си спомням името на хапчетата и медицинска козметика на Aven (не Avon), има ги само в аптеките. Както лекарят се изрази "тежката артилерия". Сега ще ги изредя, имам им цените на повечето:
Diacneal - за локално третиране, със много силни съставки, за тежки случаи на акне (буквално обелва кожата заедно с пъпкитеLaughing ) - 18,65лв
Cleanance - двуфазов лосион за много мазна и склонна към акне кожа - 16,90лв
Cleanance - себорегилираща оцветена емулсия (оцветяването е като ефект на фон дьо тен) - 26,30лв
Cicalfate - антибактериален реконструиращ крем (използва се често след пластични интервенции) - около 15лв беше.
Cleanance - измиващ гел - не помня какви пари
Cleanance - коректор с двойно действие за локални възпаления - 19,80лв
От всичко това, кожата се обели няколко пъти, беше червена, после бледа.. Акнето просто умря. Антибиотика, който беше предписан спрях да го пия след 5 дена, защото ми беше зле от него.

Естествено, след 2 месеца, пъпките отново започнаха бавно да се появяват. Този път, гел за измиване на La-Roche Posay за свръх чувствителна кожа 25лв, два крема на LED за себорегулация и локално третиране (не помня точно цените, но около 20лв мисля) и хидратиращ крем с матиращ ефект на Vichy 22лв. Пъпките се размножиха, но след седмица започнаха да се оправят. Като мина месец, мазилата вече свършваха и ми правеше впечатление, че крема на Vichy действа много добре. Затова реших да продължа изцяло с Vichy - Normaderm серията, четири продукта, около 26 - 20лв всеки. Акнето изчезна, всички белези и зачервявания се изчистиха много бързо и без никакви лющения и беления на кожата като при Aven. Кожата стана както е на рекламните плакати, никакви черни точки и несъвършенства. Като свършиха мазилата, отново взех само Normaderm крема и измиващия гел, без останалите неща, за да поддържам доброто състояние. След месец взех трети крем и след още месец реших, че нещата са приключили и продължих само с измиващ гел сутрин и вечер. Обаче, след седмица започнаха малки пъпчици и веднага пак купих крема.

Опитвал съм силицилов спирт 1% с хлорнитромицин - справя се с пъпките, обаче е много вредно за кожата.
Контрактубекс, за белезите, на мен ми се зачервяваше кожата от него и ме сърбеше непоносимо силно, чак до болка. Явно съм случай на непоносимост към съставките. И други неща съм опитвал, но изброих основните.

... ... ... ...

Сега поддържам кожата така - гела и крема Normaderm на Vichy. "Човек е това което яде." Не ям нищо с какао, нищо с консерванти и други химии (това включва всички десерти, храни и напитки на които в съдържанието фигурират сложни думи и се намират в хранителните магазини) и нищо мазно, майонеза в никакъв случай. Ям много плодове и моркови. От напитките само вода, фреш и чай, алкохол рядко и без бира. Пия витамин Е + А на капсули и екстракт от Жен-Шен. За бръснене използвах пяната на Vichy, но минах на гела на Жилет за чувствителна кожа. След бръснене Clinique Happy балсам (най-вече заради аромата, парфюма със същото име ми е любим) Също, тези момчета които тренират и пият някакви аминокиселини и/или протеини за мускулна маса и имат проблеми с пъпките, може да опитат да ги спрат или сменят. Аз пих на Musachi аминокиселините, но на третия ден ми се появи обрив по челото на малки пъпки с бели връхчета и спрях да ги пия. Много е важно да НЕ си лягате, ако сте с гел на косата, задължително се измива с вода, защото полепват през деня много мръсотии и микроби, които после от възглавницата отиват на лицето. Това е важен детайл, който аз пропусках докато бях с къса коса. Същото важи за пяната, лака и други стилизиращи продукти. Във връзка с косата има и друго - по кожата на главата също живеят бактерии, които могат да са причина за проблеми по лицето, затова освен редовното миене с шампоан и балсам, използвам Nizoral на две седмици (медицински шампоан само в аптеките, някъде 12лв). Старая се да не си лягам след 03:00, защото по биологичният часовник, тогава започва регенерацията на клетките на кожата. И накрая, има точков масаж, който е насочен именно към кожата, човек може и сам да си го прави, отнема около 5мин.
Засега всичко е наред и се чувствам перфектно, повече от четири месеца не съм имал никакви проблеми. Ако пак... се появят пъпки, не знам... Rolling Eyes

Пуснато на: Пон Май 05, 2008 10:08 pm

nadufkata_16
прохожда

несемейна
до 18
жена

az polzvax kakvi li ne ne6ta za premahvane na akne no ni6to nepomaga sega imam po malko ot predi no ostanalite gi prekrivam sas fonduten koito ujasno zapu6va porite i mi izsu6ava kojata ostanaxami belezi ot pupukite sega tova me mu4i kak dagi premahna nqkoi kazvat 4e ni6to nepomaga i 4e s te4enie na vremeto 6te se mahnat! omraznami ve4e ot tiq korektori pudri i fonduteni Sad Crying or Very sad

edit: aditu
Писането на кирилица е задължително! Прочети
Правилата

Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща